Oficjalny serwis klubu

17. grudnia, dzień, w którym obchodziliśmy 25. rocznicę powstania Soccer-Calcio, na długo pozostanie w pamięci osób, które uczestniczyły w tym święcie. Właściwie każda z poszczególnych części uroczystych obchodów była wydarzeniem sama w sobie.

Zarówno turniej jubileuszowy, w którym wzięli udział dobrzy znajomi z boisk i parkietów, jak i część oficjalna, podczas której wręczono klubowe odznaczenia, ogłoszone zostały wyniki plebiscytu "drużyna 25-lecia Soccer-Calcio Łódź", a także wybrano bramkę ćwierćwiecza; aż po mecz dawnych gwiazd naszego klubu, który (co było trzymane w wielkiej tajemnicy) okazał się być benefisem jednej z ikon biało-błękitnych - Witolda Góźdź. Benefisem, w którym po przeciwnych stronach barykady stanęły naprzeciw siebie dawne gwiazdy Soccer-Calcio oraz nieistniejąca już drużyna OMC Docent. Wisienką na torcie była tzw. część nieoficjalna, czyli wieczorny bankiet w gościnnych progach restauracji Bierhalle znajdującej się na terenie łódzkiej Manufaktury.

W pierwszej części relacji, czy też wspomnień z tego magicznego dnia, skupimy się na części sportowej, czyli turnieju futsalu z udziałem zaproszonych drużyn. A te, to sami nasi dobrzy znajomi.

1. Fajni.pl - z tą drużyną spotykamy się na boisku już jakieś 15 lat. Fajni należą do ścisłej czołówki ekip, z którymi stoczyliśmy najwięcej pojedynków w historii naszej drużyny;

2. MartLift - pod tą obco brzmiącą nazwą kryją się popularni Wollersi, z którymi toczyliśmy zażarte boje w czasach gry naszej drużyny w rozgrywkach Ekstraligi.pl;

3. M.L. Elpro/Bez Nazwy - ekipa, która powstała z połączenia Elpro i Sol-Polu, w ostatnich latach wyjątkowo "nie leży" biało-błękitnym: w sezonie 2015/16 wyprzedzili nas w walce o tytuł mistrza Łodzi na boiskach otwartych, pokonali nas również w półfinale pucharu ligi. Dopiero obecny sezon przyniósł zmianę nastrojów (ligowe zwycięstwo 2:1);

4. Kolektyw - zespół powstały po rozpadzie drużyny Glob, niebędący jednak wprost kontynuatorem tradycji tej ekipy, ale mający w składzie kilku "globalistów";

5. Amuss - bardzo silna ekipa, którą pamiętamy z rozgrywek Ekstraligi.pl;

6-7. Soccer-Calcio Łódź - gospodarze turnieju oraz SC Villa Real Łódź - pod tą tajemniczą, pięknie brzmiącą nazwą kryje się druga (co wcale nie znaczy, że rezerwowa) drużyna biało-błękitnych. Ciekawostką może być fakt, że ten turniej był debiutem nazwy, która po raz pierwszy pojawiła się w archiwalnych zapiskach w 1991 roku. Tak zresztą pierwotnie miała nazywać się drużyna Soccer-Calcio. Uznaliśmy, że 25-lecie klubu (organizowane pod hasłem "powrót do korzeni") jest doskonałą okazją, żeby odkurzyć pewne pomysły sprzed wielu, wielu lat.

 

 

Sam turniej spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Pomógł odświeżyć stare i nawiązać nowe znajomości, z całą pewnością przyczynił się do integracji środowiska łódzkich piłkarzy amatorów, uświetnił obchody ćwierćwiecza naszego klubu, toczony był w sportowej atmosferze, w której wyniki zeszły na nieco dalszy plan.

Jednak z dziennikarskiego obowiązku, na prośbę drużyn uczestniczących w zawodach i dla pamięci potomnych, podajemy wyniki turnieju oraz klasyfikację końcową:

Fajni.pl - M.L. Elpro/Bez Nazwy 2:2

Soccer-Calcio Łódź - Martlift 2:3

Amuss - Kolektyw 3:0

SC Villa Real Łódź - Fajni.pl 0:0

M.L. Elpro/Bez Nazwy - Soccer-Calcio Łódź 0:3

Martlift - Amuss 0:2

Soccer-Calcio Łódź - SC Villa Real Łódź 1:2

Amuss  - M.L. Elpro/Bez Nazwy 5:2

Kolektyw  - Martlift 1:1

Fajni.pl - Soccer-Calcio Łódź 1:5

SC Villa Real Łódź - Amuss 0:0

M.L. Elpro/Bez Nazwy - Kolektyw 4:1

Amuss  - Fajni.pl 5:1

Martlift  - M.L. Elpro/Bez Nazwy 2:1

Kolektyw - SC Villa Real Łódź 3:1

Soccer-Calcio Łódź - Amuss 0:0

Fajni.pl - Kolektyw 3:1

SC Villa Real Łódź - Martlift 0:1

Kolektyw - Soccer-Calcio Łódź 1:4

SC Villa Real Łódź - M.L. Elpro/Bez Nazwy 6:1

Fajni.pl - Martlift 2:2

 

 

Tabela końcowa:

lp Nazwa Mecze Punkty
 Bramki
  1  
Amuss 6 14 15:3
  2  
MartLift 6 11 9:8
  3  
Soccer-Calcio Łódź 6 10 15:7
4 SC Villa Real Łódź 6 8 9:6
5 Fajni.pl 6 6 9:15
6 Elpro/Bez Nazwy 6 4 10:19
7 Kolektyw 6 4 7:16

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy.

Zespół Soccer-Calcio Łódź wystąpił w składzie: Andrzej Machciński w bramce oraz Konrad Jacak, Mateusz Dutkowski, Janek Grobliński, Łukasz Kwaśniak, Marcin Gil, Sebastian Urbanek i Adrian Słowik. Trener: Wiesław Nabiałek.

Barw drużyny SC Villa Real Łódź bronili: Sebastian Pieta (bramkarz) oraz Tomek Charuba (1 gol), Janek Bujnowski, Daniel Jacak (1), Piotrek Wojewódzki, Maciek Kwaśniak (2) i Kamil Gil (5).

 

PO 20.12.2016