Oficjalny serwis klubu

Aby w teleexpressowym skrócie zobrazować mijające dwadzieścia lat klubu należy je podzielić na kilka etapów. 

1. Powstanie (1991-1992)

Powstanie w 1991 roku klubu pod nazwą FC Soccer-Calcio związane jest z rozłamem klubu Carigniola del Viallo. Jest to czas, w którym w drużynie grają zawodnicy czasami z przysłowiowej łapanki. Przez klub przewija się wielu lepszych i gorszych piłkarzy, starych i zupełnych „żółtodziobów”. W drużynie grają min. Fortecki, Rutkowski, Ossowski, Góźdź, K. Baryła, H. Baryła, Rybiński.

2. Klub i przyjaciele (1993-2003)

Czas, w którym zespół jest już rozpoznawalny na mapie Łodzi. Bierze udział nie tylko w lidze szóstek TKKF Jedność i Halowych Mistrzostwach Łodzi, lecz także innych przedsięwzięciach (Europa Cup w Kloosterzande (Holandia), Turnieje TKKF). Zespół tworzy kolektyw na boisku i poza nim. Drużynę tworzą ludzie z różnych środowisk. W drużynie grają min. Ossowski, Kubiak, Kielanowicz, Góźdź, Pabich, M. Szmerka, D. Szmerka, Marcinkowski, Matyjewski, Wojciechowski, Ryba, Jasiński, Węglarski, Wojewódzki, Malczak, Lefik, Nogala, Korblit.

3. Przewartościowanie (2004-2006)

Okres, w którym silny potencjał nie zawsze przekłada się na sukcesy. W drużynie coraz częściej dochodzi do frustracji i zmian. W tym czasie wielu graczy zasila klub z łódzkiego SMS. W drużynie grają min. Ossowski, Góźdź,  M.  Szmerka,  Matyjewski, Polak, Kałużny, Pasek, Gręda, Ł. Szmidt, S. Schmidt.

4. Klub i business (2007-2011)

To czas na nowe projekty, jakimi są Akademia Futsalu czy wpisanie klubu do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej. Starsi gracze coraz częściej ustępują miejsca młodemu pokoleniu. Klub zgłasza zespół do Polskiej Ligi Futsalu, powstaje drużyna amatorów zwana Soccer-Calcio 2. W drużynie grają min. Grzelewski, Ossowski, Szmerka, Kwaśniak, Słowik, Kałużny, Zając, Rak, Przybyłowski, Oliveira.

WG 25.11.2011