Oficjalny serwis klubu

Koniec sezonu to zawsze czas podsumowań. Dla jednych, tych najlepszych, najbardziej zaangażowanych, to moment, w którym poczują się docenieni. Dla innych to niestety czas pożegnań z klubem. Dziś skupimy się na pozytywach. Przedstawiamy "szóstkę sezonu" 2022/23 pierwszej drużyny naszego klubu - Soccer-Calcio Łódź. Zaczynamy od formacji defensywnej, a konkretnie od bramkarza. I tu niestety pojawia się problem. W całym sezonie bramki Biało-Błękitnych strzegło 8 golkiperów, niestety żaden nie wystąpił w wystarczającej liczbie spotkań, aby zasłużyć na nominację do szóstki sezonu. Dalej na szczęście jest już znacznie lepiej.

Nikt nie ma wątpliwości, że pozycja stopera została w ostatnich latach zdominowana przez Łukasza Lenicę. Nie inaczej było w zakończonym właśnie sezonie. Dwadzieścia pięć występów (3. wynik w drużynie), 8 goli. Jako jeden z dwójki zawodników wystąpił we wszystkich turniejach i zawodach, w jakich uczestniczył SCŁ. Nigdy nie schodzi poniżej oczekiwanego poziomu. Grający niezwykle inteligentnie, potrafiący świetnie się ustawić i nie dający sobie "w kaszę dmuchać". Człowiek do zadań specjalnych. Oby tak dalej!

Lewe wahadło to najsilniej obsadzona pozycja w drużynie. Do szóstki sezonu zostało nominowanych dwóch graczy. Rozgrywający pierwszy sezon w barwach naszego klubu Łukasz Lubiński - rekordzista pod względem ilości występów w sezonie 2022/23 - 28 (i 8 goli). Świetny w defensywie, potrafiący dać drużynie również sporo w działaniach ofensywnych. Jedyne do czego się można przyczepić to skuteczność, ale przy jego kreatywności i umiejętności tworzenia sobie sytuacji pod bramką przeciwnika, jesteśmy przekonani, że za moment przyjdą również gole. Drugim graczem, który zasłużył na nominację do szóstki sezonu jest Mateusz Spychalski. To siła napędowa drużyny. Choć defensywa nie jest jego domeną, to w ofensywie daje tak wiele, że wybacza mu się nieliczne niedociągnięcia w działaniach destrukcyjnych. Gracz z piekielnie mocnym i szalenie nieprzyjemnym dla golkiperów uderzeniem. Z piłką przy nodze sieje popłoch wśród bramkarzy drużyn przeciwnych. Jego statystyki mówią same za siebie. Choć w zakończonym sezonie wystąpił tylko w 11 spotkaniach, strzelił w nich aż 57 goli! Król strzelców Łódzkiej Ligi Mini Piłki Nożnej ŁZPN.

Na prawym wahadle rządzi i dzieli Daniel Muzyk. Zawodnik o kapitalnej wręcz technice, grający w bardzo nieoczywisty i nieprzewidywalny sposób, często jest nie do powstrzymania przez graczy drużyn przeciwnych. Stąd bardzo często faulowany. Musi popracować nad zgraniem z partnerami z formacji ofensywnej, choć, paradoksalnie,  liczby go bronią: ma najwięcej asyst w zespole. Najlepiej czuje się gdy zdejmuje się z jego barków zadania defensywne i pozwala na nieskrępowaną kreatywność! W ostatnim sezonie wystąpił w 22 meczach, strzelając 19 goli.

Jan Bujnowski - kapitan i mózg drużyny. Świetny w działaniach ofensywnych, bezbłędny w destrukcji. Rozgrywający z prawdziwego zdarzenia. Harujący na całej szerokości i długości boiska. Bardzo trudno go sfaulować, jeszcze trudniej wyprowadzić z równowagi. Z sezonu na sezon coraz lepszy. Jego dorobek w sezonie 2022/23 to 27 występów (drugi najlepszy wynik w drużynie), 27 goli. Chapeau bas!

Jeszcze rok temu nikt by nie przypuszczał, że miejsce na szpicy szóstki sezonu zajmie najnowszy nabytek Biało-Błękitnych - Dmytro Kolomiiets. Wydawało się, że będzie potrzebował trochę więcej czasu, żeby zaadoptować się w drużynie, ale jego duże umięjętności czysto piłkarskie sprawiły, że szybko wywalczył sobie miejsce w ataku. Na jego korzyść działa również wysoka skuteczność: w 19 występach zdobył 40 goli! Jeśli lepiej zgra się z drużyną powinno być jeszcze lepiej.

 

 

Gratulacje dla wyróżnionych!

 

PO 11.07.2023