Oficjalny serwis klubu

W 1995 roku reżyser Marek Koterski nakręcił jeden ze swoich najbardziej znanych filmów "Nic śmiesznego". W jednej z kultowych scen główny bohater (w tej roli fenomenalny Cezary Pazura) - Adaś Miałczyński wypowiada kwestię, która jak ulał pasuje do zakończonego właśnie sezonu 2022/23: "Ciągle we wszystkim byłem drugi. Na 1500 [metrów] - drugi, z polskiego - drugi, w "nogę" - drugi, z zielnika - drugi..." (i tak dalej...). Drugie miejsce w rozgrywkach ligowych (i tytuł wicemistrza Łodzi), przegrany finał pucharu ligi, porażka w meczu o Superpuchar Łodzi...

Soccer-Calcio Łódź przed meczem o Superpuchar Lodzi

Nie przyniosła spodziewanych efektów modyfikacja ustawienia ekipy Biało-Błękitnych przygotowana specjalnie na spotkanie finałowe o Superpuchar Łodzi. Saintsi otworzyli wynik w 11 minucie, a po kolejnych pięciu prowadzili już 3:0. Wynik 4:1 do przerwy był odzwierciedleniem przewagi graczy w czarnych strojach w pierwszej części spotkania. Mogło się wydawać, że w drugiej odsłonie zawodnicy SCŁ, podobnie jak trzy dni wcześniej w meczu finałowym pucharu ligi z tym samym przeciwnikiem, powalczą o kolejne gole. Niestety tym razem nic takiego nie miało miejsca. Tego dnia Święci byli drużyną zdecydowanie lepszą. Nie wybiła ich z rytmu nawet potężna ulewa, która przeszła nad stadionem podczas drugiej połowy. Dominowali na boisku od początku do końca. A widniejący na telebimach rezultat końcowy jest tego najlepszym dowodem.