Oficjalny serwis klubu

Nie udało się Biało-Błękitnym sięgnąć po trzeci w historii klubu puchar ligi. W rozegranym wczoraj na Łodziance spotkaniu finałowym, lepsi okazali się nowokoronowani mistrzowie Łodzi, ekipa Saints, wygrywając 6:4. Od początku spotkania zaatakowali gracze Soccer-Calcio. Saintsi bronili się bardzo głęboko, prawie nie przekraczając połowy boiska. Kilkukrotnie skórę ratował im golkiper, broniąc groźne strzały zawodników SCŁ. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, wiadomo już od dawna. Dwa szybkie wypady Świętych na połowę przeciwnika, przy znacznej niefrasobliwości defensywy Biało-Błękitnych, zakończyły się trafieniami i mistrzowie Łodzi, wygrywając 2:0, mogli prowadzić grę jaką najbardziej lubią.

Końcówka pierwszej połowy to ciągły napór Koniczynek i groźne kontry przeciwników. A że skuteczność nie była tego dnia mocną stroną SCŁ (w przeciwieństwie do gości), to na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 0:4.

Na początku drugiej części gry sygnał do ataku dał Daniel Muzyk zdobywając gola strzałem zza pola karnego. Na 2:4 poprawił Maciej Danecki. Choć po niepotrzebnej stracie w środku pola Saintsi podwyższyli na 5:2, to kolejne gole były znowu autorstwa graczy w biało-czarnych strojach: Mateusza Spychalskiego i ponownie Daniela Muzyka (z rzutu karnego). Wynik 4:5 zapowiadał pasjonującą końcówkę. Biało-Błękitni zaciekle atakowali, Święci mądrze się bronili, kradli czas i groźnie kontratakowali. Jeden z takich wypadów w ostatnich minutach spotkania zakończył się szóstym trafieniem, które przypieczętowało triumf ekipy Saints Łódź.

Soccer-Calcio Łódź - Saints Łódź 4:6 (0:4)

Skład SCŁ: Kamańczyk - Bujnowski (c), Spychalski (1 gol), Danecki (1), Lubiński, Kolomiiets - Muzyk (2), Lenica, Ossowski, Towarek.

Już w najbliższą środę o godzinie 15.00 na głównej płycie stadionu ŁKS rozegrany zostanie pojedynek o Superpuchar Łodzi, w którym zmierzą się aktualny mistrz Łodzi - ekipa Saints z finalistą pucharu ligi - Soccer-Calcio Łódź. Będzie to przedmecz finału wojewódzkiego pucharu Polski, w którym wystąpią Unia Skierniewice i Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Wstęp na mecz o Superpuchar Łodzi jest bezpłatny. Dla kibiców otwarta będzie trybuna zachodnia (główna). Zapraszamy!