Oficjalny serwis klubu

Pierwszy sezon, pierwsza kolejka, pierwszy mecz, pierwsze kopnięcie, pierwszy gol. Biało-Błękitnym przypadł w udziale zaszczyt inauguracji nowych amatorskich (choć bardzo profesjonalnie zorganizowanych) rozgrywek piłkarskich w Łodzi. W premierowym meczu zmierzyli się z ekipą Niagara United. Zdobywcą historycznej, pierwszej bramki w rozgrywkach również został gracz SCŁ, najskuteczniejszy w ostatnich latach snajper Koniczynek - Maciej Danecki.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki, gracze Soccer-Calcio nie byli w stanie wypracować sobie bezpiecznej bramkowej przewagi. Po każdym trafieniu nadziewali się bowiem na szybkie kontrataki przeciwnika. Efektem tego wynik cały czas oscylował wokół remisu. Takim też rezultatem (3:3) zakończyła się pierwsza część spotkania. Początek drugiej również nie napawał optymizmem. Tak było do stanu 4:4. Potem przewaga w umiejętnościach czysto piłkarskich powoli zaczęła brać górę i ekipa SCŁ, w dużej mierze dzięki dobrej skuteczności zdobywcy 5 goli, Maćka Daneckiego, mówiąc kolokwialnie, zaczęła "odjeżdżać" przeciwnikom.

 

 

Końcówka meczu to już kompletna dominacja Koniczynek, a nagrodą za walkę do ostatnich sekund pojedynku jest dumny tytuł pierwszego lidera rozgrywek. Obok wspomnianego już wcześniej najlepszego snajpera Biało-Błękitnych, na największe pochwały po niedzielnym starciu zasłużył debiutujący w pierwszym zespole Soccer-Calcio Adrian Olejnik, który świetnie dyrygował defensywą i popisał się kilkoma spektakularnymi interwencjami.

Skład SCŁ: Olejnik - Bujnowski (2 gole), Muzyk, Kwaśniak Ł. (1), Ossowski (c) (1), Danecki (5), Jacak

 

Tabela Amatorskiej Ligi Mini Piłki Nożnej Łódzkiego Związku Piłki Nożnej po pierwszej kolejce

lp Nazwa Mecze Punkty
 Bramki
1 Soccer-Calcio Łódź 1 3 10:5
2 Saints Łódź 1 3 8:3
3 FC Jarrones 1 3 5:0
4 M.L. Elpro 1 3 10:6
5 Milan Ukraine 1 0 6:10
6 Niagara United 1 0 5:10
7 FC KTM 1 0 3:8
8 TS 2022 Rzgów 1 0 0:5

 

PO 04.04.2022