Oficjalny serwis klubu

W minioną sobotę SC Castilla zagrała w turnieju Fortuna Winter Cup. Los nie był dla nas łaskawy i przydzielił nam do grupy dwie drużyny, które według obserwatorów należały do faworytów turnieju: zmierzający pewnym krokiem do 1. ligi łódzkiej Playareny - zespół 5408 SQUAD oraz RTS Razem Tworzymy Siłę. Czwartym do brydża był solidny drugoligowiec Przepraszamy Że Gramy, z którym mieliśmy zmierzyć się w pierwszym starciu. Głównym celem było ogranie się przed zbliżającym się za półtora tygodnia startem rozgrywek ligowych. Szczególnie w przypadku graczy wracających po dłuższej nieobecności (Grobliński, Mikołajczyk, Posełek) czy kontuzjach (Lenica).

 

Bardzo często w tego typu turniejach sprawdza się zasada "kto pierwszy zdobędzie bramkę wygrywa" głównie ze względu na bardzo krótki czas gry (mecze 1 x 12 minut). Tak było również w tym wypadku. Stracona w pierwszym fragmencie gry z PŻG bramka na chwilę podcięła skrzydła graczom Castilli, a gdy zaczęli już łapać swój rytm, sędzia odgwizdał koniec spotkania. Szkoda straconej szansy, bo wydaje się, że byliśmy w tym starciu drużyną piłkarsko lepszą.

Dwa kolejne mecze to porażki po 0:2 i szybko żegnamy się z turniejem. Jak się później okazało 5408 SQUAD i RTS udźwignęły presję oczekiwań i zajęły w końcowej klasyfikacji turnieju odpowiednio 2. i 4. miejsce. A Biało-Błękitni wykorzystali wczesne zakończenie rywalizacji na dłuższą integrację drużyny, co z całą pewnością zaprocentuje w dalszej części sezonu laughing

Skład SC Castilla: Damian Kamańczyk - Jan Bujnowski (c), Łukasz Lenica, Daniel Muzyk, Jan Grobliński, Marcin Towarek, Tomasz Posełek, Mateusz Mikołajczyk, Przemysław Ossowski, Adrian Słowik.

Wyniki naszej grupy:

♦ SC Castilla - Przepraszamy Że Gramy  0:1

♦ Razem Tworzymy Siłę - 5408 SQUAD  2:1

♦ SC Castilla - 5408 SQUAD  0:2

♦ Razem Tworzymy Siłę - Przepraszamy Że Gramy  3:0

♦ SC CAstilla - Razem Tworzymy Siłę  0:2

♦ Przepraszamy Że Gramy - 5408 SQUAD  1:3

Tabela grupy B

lp Nazwa drużyny
Mecze Punkty
 Bramki
 1 Razem Tworzymy Siłę  3  9 7:1
 2 5408 SQUAD  3  6 6:3
 3 Przepraszamy Że Gramy 3  3 2:6
 4  SC Castilla Łódź 3 0 0:5

 

PÓŁFINAŁY:
KWP Łódzkie – Fortuna Łódź 1:1 (karne 0:2)
Razem Tworzymy Siłę – 5408 Squad 0:1

FINAŁ:
Fortuna Łódź – 5408 SQUAD 2:0

 

Po 21.02.2022