Oficjalny serwis klubu

W ubiegły weekend udało się wreszcie dokończyć wielokrotnie przerywane przez pandemię Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi w Futsalu. Tytuł zdobyła drużyna Lumumby, z wicemistrzostwa mogli cieszyć się gracze Soccer-Calcio, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa FC Jarrones. Faza play-off (od ćwierćfinałów aż po finał) została rozegrana w jeden dzień, głównie z obawy przed rosnącymi wskaźnikami pandemii, która ponownie mogłaby uniemożliwić dokończenie turnieju.

Ćwierćfinały

W ćwierćfinałach Kozaki UA bez większego problemu zwyciężyły ekipę Po Ciapulku 9:3, Soccer-Calcio pewnie pokonał Fajnych 5:2, Lumumby miały wolny los, gdyż czasu pandemii nie przetrwał zespół Not4All. W ostatnim pojedynku doszło do sporej niespodzianki, bowiem faworyzowany Amuss, po prowadzonym w szaleńczym tempie i niezwykle emocjonującym meczu musiał uznać wyższość Jarronesów, przegrywając ostatecznie 3:4.

Półfinały

Zmęczeni starciem ćwierćfinałowym gracze ekipy FC Jarrones nie byli już w stanie tak zaciekle atakować w pojedynku półfinałowym z Soccer-Calcio, więc skupili się na szczelnym zabezpieczeniu tyłów. Mecz przypominał bardziej pojedynek szachowy niż futsalowy i zakończył się rzadko spotykanym wynikiem 0:0. O awansie do wielkiego finału musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W nich skuteczniejsi okazali się Biało-Błękitni, bezbłędnie wykonując wszystkie "jedenastki" przy jednej pomyłce przeciwników.

 

półfinałowe starcie Soccer-Calcio - FC Jarrones

 

Drugi półfinał, w którym zmierzyły się dwa ukraińskie teamy, był dość jednostronnym pojedynkiem i zakończył się łatwą wygraną FC Lumumby 6:0. Kozaki UA musiały zadowolić się więc walką o 3. miejsce.

pojedynek Kozaki UA - FC Lumumby

Mecz o 3. miejsce

W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny FC Jarrones i Kozaki UA. Zaskakująco łatwo z tego starcia zwycięsko wyszli ci pierwsi. Już do przerwy mecz wydawał się rozstrzygnięty. Jarronesi prowadzili 5:0 i całkowicie kontrolowali przebieg pojedynku. W drugiej odsłonie nieco rozluźnili szyki obronne, ale ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Ostatecznie zwyciężyli 9:3 i mogli się cieszyć z brązowych medali.

 

FC Jarrones - Kozaki UA

 

Wielki Finał

W wielkim finale zmierzyli się dwie bezsprzecznie najlepsze i najrówniej grające drużyny całego turnieju. Zapowiadał się pasjonujący pojedynek, w którym niełatwo było wskazać faworyta. Niestety los bywa złośliwy. Już na samym początku dwie w bezsensowny sposób stracone przez Biało-Błękitnych bramki, wyraźnie podcięły im skrzydła. A gdy w trzeciej minucie pojedynku kontuzji doznał jedyny tego dnia goalkeeper Soccer-Calcio, wiadomo było kto wyjdzie z meczu zwycięsko. Kwestią sporną pozostawały tylko rozmiary wygranej, bowiem na takim poziomie meczu futsalowego brak bramkarza przekreśla jakiekolwiek szanse na wyrównaną walkę. Ostatecznie, mimo bardzo ambitnej postawy graczy w niebieskich koszulkach, FC Lumumby rozbiło przeciwników 14:2 zostając zwycięzcą Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Łodzi w Futsalu 2019/20 (choć ze względu na ciągłe przerwy w rozgrywkach spowodowane pandemią, zostali mistrzem Łodzi na sezon 2021/22).

 

 

Wielki Finał

 

Król strzelców

Królem strzelców turnieju z 17 golami został zawodnik drużyny Amuss - Emil Krawczyk. Tyle samo trafień ma na swoim koncie Maciej Danecki, ale jego Stoki odpadły w fazie grupowej, a ekipa Amuss znalazła się w ósemce najlepszych drużyn w turnieju.

 

Król strzelców turnieju - Emil Krawczyk

 

Najlepszy bramkarz

Najlepszym bramkarzem turnieju organizatorzy wybrali Vladyslava Tracha ze zwycięskiej ekipy FC Lumumby.

 

z lewej Vladyslav Trach - najlepszy bramkarz zawodów

 

Piątka turnieju

Piątkę turnieju zdominowali zawodnicy mistrzowskiej drużyny Lumumby. Obok, wybranego najlepszym bramkarzem turnieju Vladyslava Tracha, znalazł się w niej również B. Tolonbaev (trzeci strzelec mistrzostw - 16 goli). Pozostałe trzy miejsca przypadły w udziale: Janowi Bujnowskiemu - defensorowi wicemistrzowskiej drużyny Soccer-Calcio,, Maciejowi Daneckiemu (zawodnikowi Stoków, zdobywcy 17 bramek) oraz rozgrywającemu zespołu Amuss - Emilowi Krawczykowi.

 

Kozaki UA - 4. miejsce

FC Jarrones - 3. miejsce

Halowy Wicemistrz Łodzi 2021 - Soccer-Calcio Łódź

Mistrz Łodzi AD 2021 - FC Lumumby 

 

PO 22.11.2021