Oficjalny serwis klubu

W pierwszej kolejce rozgrywek 2. Polskiej Ligi Futsalu sezonu 2020/21 los przydzielił Biało-Błękitnym za przeciwnika drużynę Victoria Storm Media Rąbień, występującą na co dzień w łódzkiej klasie okręgowej. Tak naprawdę jedyne, co było wiadomo o tym zespole to fakt, że jej kapitanem jest Krzysztof Stachlewski, który 9 lat temu reprezentował barwy Soccer-Calcio w rozgrywkach PLF i był jednym z nielicznych graczy ówczesnej drużyny, którzy nie muszą się swojej gry wstydzić. Ogółem K. Stachlewski w latach 2010-13 zanotował na swoim koncie 43 występy i 20 goli w koszulce Soccer-Calcio.

Nieznany przeciwnik, mecz "na wyjeździe", specyficzna, bardzo mała hala - to wszystko sprawiało, że do pojedynku łodzianie podchodzili z obawą o końcowy wynik. Natomiast gospodarze mieli już za sobą udany debiut w rozgrywkach, gdy w pierwszej kolejce pewnie pokonali na wyjeździe Expom Krośniewice 9:3. Już pierwsze minuty meczu pokazały jednak, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Łodzianie grali pewnie i spokojnie, przewyższali też gospodarzy czysto piłkarsko. Jednak największym zaskoczeniem dla obserwatorów były liczne próby gry stricte futsalowej (rotacje, obiegnięcia, gra z piwotem). Ten styl szybko przyniósł efekty. Po dwóch trafieniach Maćka Daneckiego i jednym grającego trenera Łukasza Kwaśniaka zrobiło się przyjemne 3:0.

Potem nastąpił jedyny gorszy moment gry Biało-Błękitnych. Gospodarze nieco przycisnęli i udało im się zdobyć 2 gole, dzięki czemu na przerwę schodzili przegrywając jedną bramką. Dawało im to nadzieję na odwrócenie losów meczu w drugiej połowie.

Korekty taktyczne wprowadzone przez sztab trenerski SC w przerwie, przyniosły jednak spodziewany efekt. Goście wyeliminowali błędy z końcówki pierwszej części gry i zaczęli powiększać przewagę bramkową. W zasadzie ani przez chwilę wynik nie był zagrożony, a trzeci gol dla gospodarzy padł w momencie, kiedy mecz był już praktycznie rozstrzygnięty. Gole M. Daneckiego, Michała Makowskiego, Tomka Franoszka, Adama Patory i Janka Groblińskiego były efektem przewagi umiejętności czysto piłkarskich, a nie przypadku.

Trudno kogokolwiek wyróżnić. Wszyscy zagrali bardzo dobrze indywidualnie, ale przede wszystkim świetnie jako zespół. Czy to tylko jednorazowy "wyskok" czy też może stała tendencja, pokaże przyszłość. Póki co, cieszmy się z udanej inauguracji.

Sob 05-12-2020  12.00 (hala SP nr 4 w Aleksandrowie Ł., ul. Wyzwolenia 3)
Victoria Storm Media Rąbień Soccer-Calcio Łódź  3 : (2 : 3)
Kittel Paweł, Osypchuk Yaroslav - Patora Adam, Kwaśniak Łukasz (C), Kwaśniak Maciej, Danecki Maciej - Spychalski Mateusz, Franoszek Tomasz, Bujnowski Jan, Makowski Michał, Ługiewicz Mariusz, Grobliński Jan. Trenerzy: Łukasz Kwaśniak, Przemysław Ossowski
Danecki Maciej (3), Kwaśniak Łukasz, Patora Adam, Makowski Michał, Franoszek Tomasz, Grobliński Jan